Pobij rekord z nami!

Certyfikat

„ Piernik z Krzywinia zna nie tylko Gmina”
Już jutro startujemy w drugiej edycji Biegu Fartucha. Będziemy bili nie tylko rekordy sportowe, ale też podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości osób jednocześnie jedzących pierniki.
W nawiązaniu do obchodów 780 lecia miasta Krzywiń, zostało upieczonych 780😲 wyjątkowych pierników. Dlaczego wyjątkowych ? A to dlatego, że pierniki z Krzywinia są produktem regionalnym: co roku wypiekane są w krzywińskich piekarniach pierniki w kształcie św. Mikołaja z infułą biskupią na głowie i pastorałem w ręku, a proces produkcji od lat nie uległ zmianie.Wszystkie etapy wykonywane sa nie przy uzyciu maszyn, a ludzkich rąk 🙌 .Warto wiedzieć, że produkt aplikuje o wpis na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Przygotowaliśmy również 780 ! certyfikatów dla uczestników tego wydarzenia.
W imieniu organizatorów: Gminy Krzywiń i Stowarzyszenia „ Gospodarze z Pasją” zapraszamy o godzinie 15.00 przed Halę Sportową w Krzywiniu, tuż obok METY Biegu Fartucha. Zapraszamy, nie tylko zawodników, ale również kibiców i mieszkańców miasta i gminy Krzywiń.